Minulý týden jsme začali pouštět zvukovou nahrávku. Nad sídlištěm, kde se nachází naše...
13.5.2021
Už jsme se dočkali. Rorýsi přiletěli 8.května večer. Jedno z hnízd budeme opět sledovat...
12.5.2021
Prosinec 2020 - žáci školy zjišťují skla proti kolizím ptáků. Samolepky máme od České...
23.4.2021
Z rorýsích škol...
×
Úvodní informace
+

Existují školy, které se rozhodly ve svém objektu chránit stávající hnízdní kolonie rorýsů. Jiné se rozhodly na svých budovách hnízdiště vytvořit a nabídnout tak rorýsům nové domovy.

Nabízíme zapojení do programu Rorýsí školy. Těm školám, na jejichž budovách již rorýsi hnízdí, nabízíme poradenství v případě plánovaných stavebních úprav a oprav, např. zateplování, výměny střešních krytin, přístavby apod. Školy, které svoji kolonii rorýsů dosud nemají, mohou rorýsům pomoci třeba instalací budek.

druhý pokusný odstavec

a tady bude odkaz

Pokud se rozhodnete do programu zapojit, kontaktujte nás na adrese: springalive&birdlife,cz, případně na tel. 777 330 355. Anebo pošlete dopis na fyzickou adresu: Na Bělidle 34, 150 00 Praha 5 -Smíchov.

Na těchto stránkách naleznete rady a příklady, jak rorýsům pomoci s hnízděním, která stavební společnost se k rorýsům chová ohleduplně, aniž by ji k tomu kdokoli nutil, kdo vám dodá specializované budky pro rorýse, jaké kroky podniknout, když je existence kolonie rorýsů ve vašem sousedství ohrožena a mnoho dalších informací.

Každá škola, která se do programu zapojí, od nás obdrží certifikát „Rorýsí škola“, pamětní tabulku na budovu, prokazující, že škola patří mezi Přátele rorýsů a propagační materiály s tématikou ochrany ptáků.

Podmínky účasti:

  1. Dobrovolná ochrana stávající kolonie nebo instalace budek (tj. aniž by k tomu zavazovalo například rozhodnutí orgánu ochrany přírody v rámci chystané rekonstrukce, realizace půdní vestavby, zateplování apod.)
  2. Zapojení do projektu Jaro ožívá www.springalive.net – pozorování příletů rorýsů.

Podělte se s námi o vaše zkušenosti a fotografie!

Seznam Rorýsích škol
+
Plzeňský Karlovarský Ústecký Liberecký Středočeský Praha Jihočeský Vysočina Královéhradecký Jihomoravský Zlínský Olomoucký Moravskoslezský
Najděte si Rorýsí školy ve svém kraji.
webcam rorýsi
Chcete mě? Rorýsí školy.
rorýsí akademie