Ochrana rorýse obecného na pražských sídlištích

V letech 2011 - 2013 probíhal na pražských sídlištích projekt "Ochrana rorýse obecného jako součást revitalizace pražských sídlišť". S výsledky projektu, realizovaného s finančním přispěním Hlavního města Prahy, vás seznamujeme v přiložené zprávě.

31.7.2013

Déšť rorýsům nesvědčí

Kvůli nepřízni počasí zahynulo v uplynulých dnech velké množství rorýsů, jiřiček i dalších ptáků lovících létající hmyz.

5.6.2013

Užitečná a praktická pomůcka

K nejtrvanlivějším materiálům, užívaným pro výrobu (nejen) ptačích obydlí patří dřevocementová, nebo také dřevobetonová směs.

Ačkoli v České republice dosud nemáme výrobce ptačích budek z tohoto materiálu, můžeme se s nimi na mnohých místech setkat. Je to především zásluhou budek od známého německého výrobce, společnosti Schwegler, která disponuje širokým výrobním programem. V jeho sortimentu je možné nalézt i specializované budky pro rorýse, vyráběné ve více typech jako jedno-, dvou- nebo tříkomorové. Také způsob umístění těchto budek nabízí více variant - je možné je instalovat volně na stěny domů, do podhledů, na stropy lodžií, zabradlí teras a další podobná místa, nebo budky zabudovat do obvodových stěn. Výrobky společnosti Schwegler dováží a distribuuje Zelená domácnost, která v těchto dnech umístila na svých webových stránkách ke stažení zdarma velmi praktickou brožuru, která vám poradí jak vybrat tu nejvhodnější budku pro vaši potřebu a také jak a kam ji umístit. Více na http://www.zelenadomacnost.com/detail/891-8-str.-publikace-ke-stazeni-ZDARMA/.

Lukáš Viktora
2.3.2012
o webu
kontakty