Ochrana rorýse obecného na pražských sídlištích

V letech 2011 - 2013 probíhal na pražských sídlištích projekt "Ochrana rorýse obecného jako součást revitalizace pražských sídlišť". S výsledky projektu, realizovaného s finančním přispěním Hlavního města Prahy, vás seznamujeme v přiložené zprávě.

31.7.2013

Déšť rorýsům nesvědčí

Kvůli nepřízni počasí zahynulo v uplynulých dnech velké množství rorýsů, jiřiček i dalších ptáků lovících létající hmyz.

5.6.2013

Rorýsí budky vystavují v Botanické zahradě

V Botanické zahradě hlavního města Prahy v Troji, Areál JIH právě probíhá již tradiční výstava ptačích budek a krmítek.

Tak jako v loňském roce i letos se její součástí stala přehlídka budek ze specifického materiálu - extrudovaného polystyrenu (XPS), vyráběných libereckou firmou Eco plastics, s. r. o. pro rorýse obecné a netopýry, kteří sídlí na panelové zástavbě. Tyto budky jsou speciálně určeny pro zateplované stěny domů, na které se instalují současně se zateplovacím systémem. A protože vše nasvědčuje tomu, že v letošním roce bude pokračovat dotační titul Zelená úsporám, bude potřeba takovýchto budek, vyplepšených v průběhu loňského roku o některé inovace, vycházející z aktuálních poznatků nepochybně stoupat. Výstava je otveřena až do 29. 2. 2012.

Lukáš Viktora
20.1.2012
o webu
kontakty